Se strâng bani pentru pacienții diagnosticați cu diverse tipuri de cancer. Asociația Medisprof a demarat o campanie de conștientizare și de strângere de fonduri, banii urmând a fi folosiți la depistarea în timp util a formelor de cancer la pacienții oncologici. Programul constă în strângerea formularelor tipizate 230, prin care orice contribuabil poate dona 2% din impozitul pe venit către organizație. Este cunoscut faptul că tratarea bolnavilor de cancer impune proceduri și medicamente extrem de scumpe.
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2022/03/transport-intern-international.webp)