Liga I la fotbal

Meci cu final neașteptat la Turnu Serverin, în etapa a III-a a Ligii I la fotbal, unde gazdele au întâlnit-o pe Concordia Chiajna. După o partidă mai mult decât încinsă, gazdele au părăsit terenul învinse cu 0-1, iar antrenorul Marian Bondrea nu a avut altceva mai bun de făcut decât să îl ia la bătaie – la propriu, nu la figurat! – pe jucă-torul Adrian Olah, căruia i-a cărat 2-3 pumni în plină figură pentru că, în prima repriză, la 0-0, a ratat un penalty! Mai mult, nici Olah nu a stat pasiv și a replicat cu câte-va palme, între cei doi iscându-se o bătaie care cu greu a fost potolită de oamenii de ordine.

Astfel, putem spune că băieții din Chiajna ar stârnit… discordia la Turnu Severin, dar cu siguranță că ar vrea să repete, oricând și oriunde, motivul care a dus la bă-taia din final. Nu de alta, dar o victorie ca cea de la Severin nu poate fi decât binevenită și de repetat, elevii lui Ilie Stan arătând din ce în ce mai bine pe teren.

Rezultatele etapei a III-a: CS Tr Severin–Concordia Chiajna 0-1 (Ad. Popa a marcat la ulima fază a meciului!), CFR Cluj–FC Vaslui 3-0 (campioana a spulberat echipa lui Porumboiu), Steaua–Universitatea Cluj 5-1 (soțul Laurențiu Reghecampf și-a „bătut” soția Anamaria Prodan până nu a mai știut de ea…), Pandurii Tg Jiu-Ceahlăul 3-1 (echipa gorjenilor este surprinzătorul lider cu maximum de puncte), Gloria Bistrița–Gaz Metan Mediaș 1-1, Petrolul Ploiești–Oțelul Galați 2-1, Viitorul Constanța–Astra Ploiești 0-0 (jucătorii lui Hagi sunt la a treia remiză consecutivă), Rapid-CSMS Iași 1-0 (victorie chinuită pe o căldură de 38 de grade), FC Brașov-Dinamo 2-2 (gazdele au avut gol valabil în minutul 88, anulat eronat de arbitru la semnalizarea tușierului).