Elevii lui Marin Dragnea au repurtat o victorie la două goluri diferență în amicalul de sâmbătă contra celor de la FCM Târgoviște, după ce la pauză scorul era egal, 1-1. Primii au marcat oaspeții prin Petculescu, pentru ca apoi Funieru să restabilească egalitatea după un cadou făcut de un adversar. Pauza a fost un sfetnic mai bun pen­tru ilfoveni, care au mai punctat de două ori, prin Sandu și Pătrașcu, astfel că la final scorul a fost de 3-1 pentru Berceni.
Marin Dragnea a început meciul cu V. Constantin – Cr. Stan, Fâșie, C. Sandu, Marulis – Nicolescu, Șendroiu, Nedelcu, Badea – Ciochină, ­Funieru. Au mai intrat Barbu, Dedu, Bănuță, Pazon, Moldoveanu, Pătrașcu, Ghinea, Frangu și Pivniceru.
Următorul amical al ilfovenilor va avea loc pe sinteticul din comună, miercuri de la ora 13, atunci când se vor duela cu Turris.