HANDBAL. Vicecampioana României la handbal feminin HCM Baia Mare a învins, pe teren propriu, campioana Germaniei, Thuringer HC, cu scorul de 20-19 (10-11), în penultimul meci din grupa A a Ligii Campionilor, golurile băimărencelor fiind marcate de Marin 10, Rudics 3, Pîrvuţ, Geiger, Tătar, Puiu, Maior Pașca, Ghionea și Szucs, toate câte unul 1. În ultima partidă din grupa A, echipa băimăreană se va duela cu deţinătoarea trofeului, Gyor ETO, în deplasare, în 16 noiembrie.

RUGBY. România a învins cu 19-18 (6-6) selecţionata Tonga, într-un meci test disputat pe Stadionul Naţional Arcul de Triumf. România a aliniat formaţia: 1. Lazăr (Castres), 2. Turashvili (RCM Timișoara), 3. Paulică (Perpignan), 4. Popîrlan (RCM), 5. Sîrbe (Tarbes), 6. Lucaci (Steaua), 7. Ursache (Oyonnax), 8. Macovei (St Nazaire), 9. Surugiu (CSM București), 10. Calafeteanu (RCM), 11. Hihetah (CSM Baia Mare), 12. Vlaicu (Steaua), 13. Gal (CSM), 14. Dumitru (Steaua), 15. Fercu (Timișoara). România va mai întâlni Canada și Fiji, în meciuri test ce vor avea loc la București pe 16 și 23 noiembrie.

GIMNASTICĂ. Antrenorii Mariana Bitang și Octavian Bellu nu au părăsit conducerea tehnică a lotului naţional de gimnastică feminină, așa cum s-a zvonit, precizând că au decis să-și ia o pauză într-o perioadă fără activitate intensă la lot.“M-am plictisit de câte ori am auzit că pleacă Bellu și Bitang, dar trebuie să spun că nu e vorba de nicio plecare. Noi ne-am luat o pauză după mondiale, în acord cu FRG, chiar dacă nu suntem într-o formă contractuală cu federaţia“, a spus Bitang.