România a înregistrat un spor natural pozitiv în luna septembrie 2015, de 907 persoane (născuții-vii având un excedent față de decedați), la fel ca și în luna august, potrivit datelor provizorii publicate de INS.
„În septembrie s-a înregistrat nașterea a 19.686 copii, cu 1.365 mai puțini copii decât în august 2015. Numărul persoanelor ale căror decese au fost înregistrate în septembrie a fost de 18.779, cu 498 mai puține decât în august 2015. Sporul natural a fost pozitiv în septembrie, de 907 persoane (născuții-vii având un excedent față de decedați), la fel ca în luna august“, se menționează într-un comunicat al INS.
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2022/03/transport-intern-international.webp)