În perioada 5-12 septembrie, în Corbeanca se derulează campania de vaccinare gratuită a câinilor și pisicilor de rasă comună, proiect al Protecției Animalelor – Consiliul Județean Ilfov.
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2023/09/04-2-page-001-730x1024.jpg)
Programările se fac la numărul de telefon 0751.235.009. ”Ni s-a tot spus că sunt oameni buni și implicați în Corbeanca. Abia așteptăm să-i cunoaștem. Suntem astăzi (29 august 2023) cu sterilizările gratuite în Grădiștea. Nu numai că sterilizăm pe bandă rulantă, dar și iubim pe bandă rulantă. Nu e animal pe care să nu-l pupăm, cu care să nu vorbim ori pe care să nu-l ținem în brațe după anestezie. Împreună facem bine!”, transmit reprezentanții Protecției Animalelor – CJI.
După Corbeanca, următoarea localitate unde se vor face sterilizări ale animalelor de rasă comună este Chitila.
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2022/03/transport-intern-international.webp)