Și, pentru că ”primăvara este modul prin care natura ne spune «Să petrecem!»” – (Robin Wiliams), elevii Școlii Gimnaziale ”Prof. Ion Ioniţă”, din Buriaș, comuna Periș, împreună cu învăţătoarele Andronache Andreea, Trăistaru Florica, Ion Ileana, Calciu Simona și cu profesoara Oprea Eugenia le-au invitat pe mămici, la Căminul cultural din localitate, pentru ”voie bună!”.
Doamnele au fost întâmpinate cu drag de copiii care au prezentat, special pentru Ziua Internațională a Femeii, un un program artistic deosebit. Serbarea a culminat cu momentul în care fiecare copil, de mână cu mama sa, a urcat pe scenă și în fața publicului, i-a mărturisit în versuri dragostea și recunoștința.
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2023/03/17-page-001-1-730x1024.jpg)
![](http://jurnaluldeilfov.ro/wp-content/uploads/2022/03/transport-intern-international.webp)